URMĂREȘTE-NE PE
MIERCURI, 05 FEBRUARIE 2025
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
În sfârșit, Primăria se apucă de proiectarea reabilitării și extinderii Stadionului Tineretului. Vreme de mulți ani baza sportivă a rămas la stadiul anilor 70, doar că ceva mai dărăpănată. De altfel, multe obiective au căzut pradă, în toată țara, lipsei de bani sau nepăsării, pentru că patrimoniul aparține diverselor ministere incapabile să acceseze fonduri europene.
Zic şi eu
Adrian Cris
De vinerea trecută numai proștii, conspiraționiștii și haterii mai pot spune că șeful DGASPC Bihor, Călin Puia - despre care BIHOREANUL a dezvăluit că a patronat furtul unor mari cantități de carne de bizon donate pentru centrele de copii și adulți cu dizabilități, dar transformate în produse din carne de porc, mai ieftine și în cantitate mai mică -, ar fi „ținut în brațe” de cineva, că are „spate” politic, așa cum se laudă, pentru că are carnet de membru PNL (ca și cum în partide, inclusiv în PNL, n-ar fi și lichele).
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveți despre măsurile de reducere a posturilor și eficientizare la Senatul României, care au stârnit vâlvă după ce au fost anunțate de Ilie Bolojan?





De stiut

Colțul juridic
Mircea Ursuta
Zilele acestea se discută în spațiul public despre demararea, de către unele partide politice, a procedurii de suspendare a Președintelui României. În acest context, este important de înțeles cât de legală (constituțională) și mai ales cât de eficientă poate fi o asemenea procedură.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Exercițiile fizice fac parte din tratamentul diabetului zaharat de tip 2. Activitatea fizică nu înseamnă neapărat sport sau exerciții fizice susținute. Efectele benefice ale activității fizice regulate sunt recunoscute ca efecte sigure asupra sănătății precum și a moralului. Activitatea fizică diminuează insulino-rezistența, determinând o scădere a glicemiei. Pe termen lung reprezintă un real ajutor pentru menținerea greutății sau a pierderii de greutate în cazul obezității, ceea ce se reflectă în diminuarea riscului de complicații cardiovasculare și de hipertensiune arterială, menținerea în formă a articulațiilor și a musculaturii și nu în ultimul rând ameliorarea calității somnului.
13 Aprilie 2010, 14:03

Van Damme i-a cerut autograf Innei

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Pentru Inna anul acesta este plin de surprize plăcute. După ce a aflat că este pe primul loc în Billboard-ul american, cântăreaţa a fost felicitată pentru show-ul său de nimeni altul decât Jean-Claude Van Damme.

"A fost foarte tare, nu am ştiut că o să fie în public şi imediat după spectacol am coborât în backstage, el era deja acolo, am fost foarte surprinsă, eu îl întrebam pe el dacă este real, iar el mă întreba pe mine dacă sunt reală. A auzit pentru prima dată piesa în Hong Kong la nişte prieteni de-ai lui şi se afla în Ucraina pentru a filma o nouă peliculă. A vrut să se distreze în seara respectivă. A auzit că este un concert, că este o artistă care a venit în Ucraina, care vine din România şi care cântă o piesă şi a fost interesat să vadă la ce concert, cine cânta, o prietenă i-a pus piesa şi a spus păi vai piesa asta o ştiu, o ascultă prietenii mei din Hong Kong vreau să merg neapărat", spune entuziasmată cântăreaţa.

Nu s-a dus Inna să-i ceară un autograf, ci a venit Van Damme la ea. "El a vrut să vină să ia un autograf de la mine, am fost foarte surprinsă el m-a întrebat pe mine dacă sunt reală şi eu dacă e real, a fost ceva extraordinar. Cumva s-au inversat rolurile, dacă eu eram fana lui până acum, acum sunt şi mai fană pentru că este un om extraordinar, el a venit să-mi ceară autograf, era foarte bucuros, a făcut poze cu tot staff-ul meu, eram din întâmplare şi cu mama, a fost foarte prietenos, am făcut schimb de e-mailuri ne-am trimis pozele", a afirmat Inna.

Inna spune că Van Damme s-a distrat de minune la concert: "I-a plăcut foarte mult show-ul pentru că după-aia m-am uitat pe filmările pe care le făcuse dj-ul meu şi era în primul rând, se distra, era împreună cu o altă personalitate a Ucrainei, este vorba despre patronul stadionului Şahtior Doneţk şi s-au distrat foarte tare".

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
0 Comentarii
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.817 RON
  • 1 EUR = 4.9769 RON
  • 1 HUF = 0.0122 RON