URMĂREȘTE-NE PE
VINERI, 14 MARTIE 2025
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Călin Georgescu zice că ar trebui să ieșim din NATO și UE, că nu avem nevoie de fonduri europene câtă vreme îl avem pe Dumnezeu, iar unei jurnaliste din Basarabia i-a povestit despre poporul moldovean. Numai pentru asemenea vorbe, CCR ar fi îndreptățită să nu-l lase să participe la alegerile prezidențiale...
Zic şi eu
Adrian Cris
Vechea mantră a orădenilor nemulțumiți, că „Bolojan e de vină” pentru-absolut-tot, devenită memă pentru alții, s-a transformat în ultimele săptămâni, cu sens schimbat, în ditamai comandamentul național. „O problemă de securitate națională a României”, a opinat CTP-ul, potrivit căruia ar fi „un risc major de securitate” dacă, în furtuna de acum, Bolojan nu rămâne președinte sau nu devine premier.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Cum priviți decizia BEC și CCR de respingere a candidaturii lui Călin Georgescu la alegerile prezidențiale?





De stiut

Colțul juridic
Mircea Ursuta
În 18 februarie 2025, Curtea Constituțională a admis, cu majoritate de voturi, o excepție de neconstituționalitate vizând un text din Codul de procedură penală ce reglementează motivele pentru recursul în casație în fața Înaltei Curți de Casație și Justiție.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Exercițiile fizice fac parte din tratamentul diabetului zaharat de tip 2. Activitatea fizică nu înseamnă neapărat sport sau exerciții fizice susținute. Efectele benefice ale activității fizice regulate sunt recunoscute ca efecte sigure asupra sănătății precum și a moralului. Activitatea fizică diminuează insulino-rezistența, determinând o scădere a glicemiei. Pe termen lung reprezintă un real ajutor pentru menținerea greutății sau a pierderii de greutate în cazul obezității, ceea ce se reflectă în diminuarea riscului de complicații cardiovasculare și de hipertensiune arterială, menținerea în formă a articulațiilor și a musculaturii și nu în ultimul rând ameliorarea calității somnului.
06 Ianuarie 2019, 19:08

Turneu anulat. Britney Spears renunţă la carieră ca să îşi îngrijească tatăl

Turneu anulat. Britney Spears renunţă la carieră ca să îşi îngrijească tatăl foto: the hindu patrika
0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Solista Britney Spears a anunţat vineri pe contul de Twitter că va renunţa la cariera muzicală pentru o perioadă neprecizată.

Potrivit anunţului vedetei citat de Press Asociation Britney Spears se va dedica în perioada următoare îngrijirii tatălui său care a fost supus unei intervenţii chirurgicale în urma unei rupturi de colon.

Jamie Spears în vârstă de 66 de ani a fost externat din spital după 28 de zile de spitalizare şi îşi petrece convalescenţa acasă.

„Avem o relaţie foarte specială şi vreau să fiu împreună cu familia mea în acest moment, aşa cum şi ea a fost mereu pentru mine”, a anunţat Britney Spears care a precizat că aşteaptă „cu nerăbdare” să revină pe scenă.

Artista americană şi-a încheiat turneul european alături de Pitbull, lucrează la cel de-al zecelea album de studio şi urma să susţină luna viitoare în Las Vegas turneul „Britney: Domination”.

Reprezentanţii artistei au anunţat că fanii care şi-au cumpărat bilete la spectacole urmează să îşi primească integral banii înapoi.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
0 Comentarii
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.5795 RON
  • 1 EUR = 4.977 RON
  • 1 HUF = 0.0124 RON