URMĂREȘTE-NE PE
JOI, 13 MARTIE 2025
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Călin Georgescu zice că ar trebui să ieșim din NATO și UE, că nu avem nevoie de fonduri europene câtă vreme îl avem pe Dumnezeu, iar unei jurnaliste din Basarabia i-a povestit despre poporul moldovean. Numai pentru asemenea vorbe, CCR ar fi îndreptățită să nu-l lase să participe la alegerile prezidențiale...
Zic şi eu
Adrian Cris
Vechea mantră a orădenilor nemulțumiți, că „Bolojan e de vină” pentru-absolut-tot, devenită memă pentru alții, s-a transformat în ultimele săptămâni, cu sens schimbat, în ditamai comandamentul național. „O problemă de securitate națională a României”, a opinat CTP-ul, potrivit căruia ar fi „un risc major de securitate” dacă, în furtuna de acum, Bolojan nu rămâne președinte sau nu devine premier.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Cum priviți decizia BEC și CCR de respingere a candidaturii lui Călin Georgescu la alegerile prezidențiale?





De stiut

Colțul juridic
Mircea Ursuta
În 18 februarie 2025, Curtea Constituțională a admis, cu majoritate de voturi, o excepție de neconstituționalitate vizând un text din Codul de procedură penală ce reglementează motivele pentru recursul în casație în fața Înaltei Curți de Casație și Justiție.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Exercițiile fizice fac parte din tratamentul diabetului zaharat de tip 2. Activitatea fizică nu înseamnă neapărat sport sau exerciții fizice susținute. Efectele benefice ale activității fizice regulate sunt recunoscute ca efecte sigure asupra sănătății precum și a moralului. Activitatea fizică diminuează insulino-rezistența, determinând o scădere a glicemiei. Pe termen lung reprezintă un real ajutor pentru menținerea greutății sau a pierderii de greutate în cazul obezității, ceea ce se reflectă în diminuarea riscului de complicații cardiovasculare și de hipertensiune arterială, menținerea în formă a articulațiilor și a musculaturii și nu în ultimul rând ameliorarea calității somnului.
16 Noiembrie 2018, 10:03

Sfânta Jandarmerie: În loc de informaţii utile pentru cetăţeni, jandarmii se ţin de mesaje creştineşti

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

De aproape orice pot fi bănuiţi jandarmii bihoreni, dar nu şi de lipsă de evlavie. Joia trecută, de sărbătoarea Sfinţilor Mihai şi Gavril, Inspectoratul Judeţean de Jandarmie Bihor a dat publicităţii un comunicat prin care nu era anunţată nici vreo captură importantă, nici vreo faptă de vitejie a jandarmilor, ci că sfinţii cu pricina sunt… ocrotitorii acestora.

Citește mai departe, pe blogul lui Bihorel!

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
3 Comentarii
File din istoria securitatii...sau a jandarmeriei....
Jandarmii ne amintesc zilnic că Securitatea nu a dispărut, a fost doar rebotezată şi îmbrăcată mai frumos. 15 Decembrie 1989: Securitatea îi bate pe demonstranţi la Timişoara. A început Revoluţia, se naşte Democraţia. 15 Decembrie 2013: Jandarmeria îi bate pe demonstranţi la Bucureşti. A început interzicerea dreptului la opinie, moare Democraţia.
Postat 17 Noiembrie 2018, 06:27 de pinonel
.......
Niste penibili. In rest...spor la "fragezit" . Ca altceva oricum nu stiti sa faceti.
Postat 16 Noiembrie 2018, 13:16 de feedback
De rusinea Protestelor din 10 August
Jandarmii o dau pe evlavie de rusinea protestelor din 10 August si de rusinea dispretului cu care vor fi tratati (cu spatele) de 1 Decembrie
Postat 16 Noiembrie 2018, 13:06 de Username
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.5636 RON
  • 1 EUR = 4.9771 RON
  • 1 HUF = 0.0124 RON