Un bărbat în vârstă de 42 de ani a ajuns la spital în stare foarte gravă, după ce Dacia pe care o conducea a intrat într-un TIR, pe DN1, la intrarea în Tileagd. Omul mergea spre Cluj când a pierdut controlul volanului.
"Conducătorul unui autoturism înmatriculat în judeţul Bihor, un bărbat de 42 de ani din Tileagd, în momentul în care a pătruns într-o curbă, a pierdut controlul asupra direcţiei, a pătruns pe contrasens şi a intrat în coliziune frontală cu un autotren înmatriculat în judeţul Covasna condus regulamentar din sens opus", a declarat BIHOREANULUI inspectorul principal Alina Dinu, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Bihor.
Şoferul Daciei a rămas blocat între fiare, astfel că la locul accidentului s-a deplasat echipajul de Terapie Intensivă Mobilă al SMURD, care a preluat victima şi a transportat-o la Unitatea de Primire a Urgenţelor de la Spitalul Clinic Judeţean Oradea.
"Este vorba de un bărbat politraumatizat, care are mebrele fracturate, bazinul fracturat, precum şi toracele", a declarat locotenentul Camelia Roşca, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Crişana.
Potrivit şefului UPU-SMURD, dr. Hadrian Borcea, "victima este în stare gravă şi are foarte multe fracturi".
În prezent, circulaţia în zona accidentului se desfăşoară pe un singur fir.
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.